Arhavi Nöbetçi Eczane

HAYAT ECZANESİ

ARHAVİ
MUSAZADE MAH.FEVZİ ÇAKMAK CAD.NO:6
0466 312 41 64
Haritada görüntülemek için tıklayınız...

HAYAT ECZANESİ

ARHAVİ
MUSAZADE MAH.FEVZİ ÇAKMAK CAD.NO:6
0466 312 41 64
Haritada görüntülemek için tıklayınız...

Koronavirüste aşılama hız kesmeden devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA,  Bilim Kurulu’nun 30 Haziran günü gerçekleştirilen toplantılarının ardından BIONTECH aşısının uygulamasına yönelik yeni detaylar hakkında bilgi verdi.

Bakan Koca, toplantı sonrasında yaptığı basın açıklamasında BIONTECH aşısının 2.dozunun ne zaman uygulanacağı sorusuna yanıt verdi. Buna göre ilk dozu olan vatandaşlar 2.doz aşılarını 4 hafta sonra randevu alıp olabilecekler.

Bakan KOCA: ‘’ 50 yaşından büyük vatandaşlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın hangi aşıyı olursa olsun 3. Doz aşılarını olmalarının faydalı olacağını kararlaştırdık. 2 doz aşı olmuş 50 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile sağlık çalışanlarımız yarından itibaren istedikleri aşı ile 3. Doz aşılarını olmak üzere randevu alabileceklerdir. 3. Doz aşının hangi aşı türü ile olduğunun herhangi bir kısıtlaması ya da önceliği yoktur. Vatandaşlarımız ve sağlık çalışanlarımız ilk iki dozda hangi aşıyı yaptırmış olurlarsa olsunlar 3. Doz olarak istedikleri aşıyı olabilirler. Bu konuda tercih sizlere aittir. Gönül rahatlığı ile istediğiniz aşıyı 3. Doz olarak yaptırabilirsiniz.’’ dedi.

Hafızaları Karıştıran Soruya Yanıt Nihayet Geldi: ‘’2. Doz Aşılar Ne Zaman Yapılacak?’’