Arhavi Nöbetçi Eczane

YENİ BAYRAKTAR ECZANESİ

ARHAVİ
ATATÜRK BULVARI YILDIZ SİTESI NO:89/1
0466 312 75 85
Haritada görüntülemek için tıklayınız...

YENİ BAYRAKTAR ECZANESİ

ARHAVİ
ATATÜRK BULVARI YILDIZ SİTESI NO:89/1
0466 312 75 85
Haritada görüntülemek için tıklayınız...

 

Hes’ten Evi hasar gören Yaşar Abay devlet yetkililerinden yardım istedi.

İlçe merkezinde olması nedeniyle kamuoyunda, 'Çılgın HES' olarak adlandırılan Kavak HES Projesi'nde santralin inşa edildiği alanın bitişiğindeki 3 evin kolonları, duvar ve zeminde çatlaklar oluştu,

Arhavi İlçe merkezinde olması nedeniyle kamuoyunda, \'Çılgın HES\' olarak adlandırılan Kavak HES Projesi\'nde santralin inşa edildiği alanın bitişiğindeki 3 evin kolonları, duvar ve zeminde çatlaklar oluştu, bir evin tavanında çökmeler başladı. Evin tavanını demir direk yaslayarak güçlendirmeye çalışan Yaşar Abay Hatinoğlu devlet yetkililerinden yardım istedi.

Evlerde oluşan hasar nedeniyle 3 aile, Arhavi Asliye Hukuk Mahkemesi\'ne dava açan ve şuanda hukuki süreci devam eden abayın. Mahkemenin atadığı bilirkişi heyetinin inceleme sonrası hazırladığı raporda, evlerde oluşan hasarın, bitişikteki HES projesi sırasında çukur açan iş makineleri ile santral sahasında zemin düzeltmesi ve sıkılaştırılmasında çalışan silindir makinesinin titreşim iletkenliğinden kaynaklandığı belirtildi. Bölgede çalışmanın devam etmesi halinde taşıyıcı sisteminin daha fazla zarar göreceği belirtilen raporda, binalarda kalmanın can ve mal güvenliği açısından tehlike oluşturacağına dikkat çekildi.

'EVİMİZ BAŞIMIZA YIKILIYOR'
HES projesinin evlerine hasar verdiğini anlatan Yaşar Abay Hatinoğlu, Devlet Yetkilerinden yardım istedi. Abay açıklamasında şöye konuştu;
"Evlerimizin içi simsiyah rutubet kaplı, her yeri çatlamış vaziyette. Oturulacak durumda değil. Cumhurbaşkanımız HES\'lerden dolayı hiç kimsenin mağdur olmayacağını söylemişti.Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Arhavi’deki siyasi büyükler ve yetkililere, sesleniyorum; bize bir çare bulun. İki dosya evrak hazırladık ama hiç kimseden çare bulamadım. Evlerimiz başımıza yıkılıyor, ölüm tehlikemiz var. Üniversitede iki çocuk okutuyorum artık dayanacak gücüm kalmadı. Kışın karda kışta soğukta yatıyoruz. Evin tavanı 4 yaşındaki çocuğumuzun başına düştü Allah’tan bir şey olmadı. Olsa; bunun hesabını kim verecekti? Diyerek konuşmalarına son verdi.

 

2342423 DSCF1112 DSCF1115 DSCF1116 DSCF1117 DSCF1118

8 (1) 8 (2) 8 (3) 8 (4)

Hes’ten Evi hasar gören Yaşar Abay devlet yetkililerinden yardım istedi.