Arhavi Nöbetçi Eczane

HAYAT ECZANESİ

ARHAVİ
MUSAZADE MAH.FEVZİ ÇAKMAK CAD.NO:6
0466 312 41 64
Haritada görüntülemek için tıklayınız...

HAYAT ECZANESİ

ARHAVİ
MUSAZADE MAH.FEVZİ ÇAKMAK CAD.NO:6
0466 312 41 64
Haritada görüntülemek için tıklayınız...

Türkiye'nin Kafkaslar ve Orta Asya'ya açılan Sarp Sınır Kapısı'nda artan ihracat yoğunluğu nedeniyle gümrük geçişlerinde yoğunluk yaşanıyor,günlük tir geçişleri ile rekor kırıyor.

Türkiye'nin Gürcistan üzerinden Kafkaslar ve Orta Asya'ya açılan Sarp Sınır Kapısı'nda ihracat yoğunluğu nedeniyle uluslararası taşımacılık yapılan tırcilara Kemalpaşa Kaymakamı Recep Gündüz,tir sürücülerine tatlı ikramlarda bulunarak,sürücülerin hem gönlünü hemde bayramlarını kutluyor.

Gürcistan sınırındaki Sarp Sınır Kapısı'ndan başlayarak Kemalpaşa, Hopa ve Arhavi ilçe merkezine kadar uzanan tır kuyruğu, 20 kilometreyi aştı. Gümrükteki geçişlerde herhangi bir aksama yaşanmazken tır kuyruğuna ihracattaki artış yaşandığını kaydeden Kemalpaşa Kaymakamı Recep Gündüz,”ihracatın  yoğunluğu ile gerek Ardahan’daki Sınır kapsının rağbeti azalması gerekse Türkmenistan-Iran arasındaki kapıdan dolayı gırbola tercih etmeyen araçların buraya gelmesi ama her şeyden önemlisi de, bizimde ülkesel olarak pozitif yönde baktığımız zaman ihracatımızın artıyor  olması bizimde gece gündüz görevde olmamız demektir,sürücülerimizin her koşullarda yanlarında olmamız gerek ve bu yüzden bayram günü münasebeti ile yanlarındayız yanı görevimizin başındayız.

Tir geçişlerinde rekor yaşandığını da değinen Kaymakam Gündüz,”geçen yıl Nisan ayı ortalamasında 290 araç iken bu yıl Nisan ayı ortalamasında 554 araç bir günde ortalama 554 ile 540 arasında araç geçişi sağlandı.Yeni uygulama ile tir sürücülere servis aracı ile ihtiyaçlarını giderilmeleri için araçlar kiralayacağız. Arhavi ilçesinde yaptığımız tır parkında verilecek sıra numarasıyla geçişler daha rahat sağlanacağını,” müjdeledi.

kaymakam2

Kaynak Z.A

Kaymakam Sürücülere Tatlı Dağıttı