Arhavi Nöbetçi Eczane

HAYAT ECZANESİ

ARHAVİ
MUSAZADE MAH.FEVZİ ÇAKMAK CAD.NO:6
0466 312 41 64
Haritada görüntülemek için tıklayınız...

HAYAT ECZANESİ

ARHAVİ
MUSAZADE MAH.FEVZİ ÇAKMAK CAD.NO:6
0466 312 41 64
Haritada görüntülemek için tıklayınız...

Artvin Şavşat’ta mahkemenin iptal kararının Danıştay tarafından onanmasına rağmen Hanlı HES projesinin inşaatının sürdürülmesine tepki büyük.
Şavşat Dernekleri Federasyonu Başkanı ve davanın avukatı Halis Yıldırım, “Hukuksuz işleyişi durduracağız. O iş makinelerini alandan çıkaracağız” dedi. Bölge halkı, dün Şavşat Adliyesi önünde toplanarak bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamayı okuyan Yıldırım, “Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Gerekli Değildir” kararının iptali için dava açıldı. Bunun keşfi beklenirken Danıştay ilk davayı karara bağladı, şirketin itiraz nedenleri yerinde bulunmadı. Alt mahkemede de kararı oy birliğiyle onayarak 17 Mayıs’ta tebliğ etti. Bu karar doğasına, suyuna, dağına, canlı cansız tüm varlıklarına sahip çıkan Şavşat halkının mücadelesinin eseri” diye konuştu.

İş makineleri sahadan çıkana kadar mücadeleye devam edeceklerini vurgulayan Yıldırım “Hukukun üstünlüğüne, demokratik değerlere sonuna kadar bağlı Şavşat halkı çığlığının duyulmasını istiyor. Eğer adalet ve hukukun işletilmesini sağlamıyor, Anayasal görevlerinizi ihmal etmekte de bir beis görmüyorsanız, Şavşat halkı sesini ve eylemini çok daha yükselterek meşru ve yasal haklarını kararlılıkla sürdürecek’. Şavşat halkı her şeye karşın doğasına, dağına suyuna, çevresine kararlılıkla sahip çıkmaya devam edecek” dedi.

Şavşat’ta hukuksuzluğa karşı direniş.