Fedakar anne hasta oğlunun tedavi masrafları için minibüste köfte satıyor
Haber
06 Eylül 2021 - Pazartesi 10:03
 
Fedakar anne hasta oğlunun tedavi masrafları için minibüste köfte satıyor
ARHAVİ Haberi
Fedakar anne hasta oğlunun tedavi masrafları için minibüste köfte satıyor

Arhavi’de yaşayan Sultan Ciniviz, 21 yaşındaki kronik hastalığı olan oğlunun tedavi masrafları için minibüste köfte satarak para biriktiriyor.

Artvin'in Arhavi ilçesinde yaşayan Sultan Ciniviz, kronik hastalığı olan oğlunun tedavi masraflarını karşılamak için minibüste köfte satıyor. 7 yıl önce eşi trafik kazası geçirince evin yükünü Sultan Ciniviz, üstlenmeye karar verdi. Maddi sıkıntılar olmasına rağmen kimseden yardım talep etmeyen Ciniviz, kendi imkanlarıyla ailesini geçindirmek için en iyi yaptığı işi yapmaya başladı.

4100963

Eski bir minibüsü temin ederek içini mutfak şeklinde tasarlayan ve daha sonra ilçe merkezinde uygun bir yerde, aracın içinde kendi yaptığı köfte ızgara çeşitlerini satarak ailesine destek olmaya başladı. Kendisinin yemediği hiçbir şeyi müşterilerine de yedirmediğini ifade eden Ciniviz, “Evde yaptığımız köfteleri minibüsümüzde satıyoruz. İlk zamanlar zorlansak da şimdi alıştık. Daimi müşterilerimiz var. Bu sayede evimizin, geçimini, hasta oğlumun hastane masraflarını çıkartmaya çalışıyorum” dedi.

75530_aw410777-03

Fedakar anne hasta oğlunun tedavi masrafları için minibüste köfte satıyor Artvin’de yaşayan Sultan Ciniviz, 21 yaşındaki kronik hastalığı olan oğlunun tedavi masrafları için minibüste köfte satarak para biriktiriyor. Artvin'in Arhavi ilçesinde yaşayan Sultan Ciniviz, kronik hastalığı olan oğlunun tedavi masraflarını karşılamak için minibüste köfte satıyor. 7 yıl önce eşi trafik kazası geçirince evin yükünü Sultan Ciniviz, üstlenmeye karar verdi. Maddi sıkıntılar olmasına rağmen kimseden yardım talep etmeyen Ciniviz, kendi imkanlarıyla ailesini geçindirmek için en iyi yaptığı işi yapmaya başladı. Eski bir minibüsü temin ederek içini mutfak şeklinde tasarlayan ve daha sonra ilçe merkezinde uygun bir yerde, aracın içinde kendi yaptığı köfte ızgara çeşitlerini satarak ailesine destek olmaya başladı. Kendisinin yemediği hiçbir şeyi müşterilerine de yedirmediğini ifade eden Ciniviz, “Evde yaptığımız köfteleri minibüsümüzde satıyoruz. İlk zamanlar zorlansak da şimdi alıştık. 

19615_aw410777-05

ARHAVİ BELEDİYESİ 4 KEZ YERİNİ DEĞİŞTİ

Daimi müşterilerimiz var. Bu sayede evimizin, geçimini, hasta oğlumun hastane masraflarını çıkartmaya çalışıyorum” dedi. Arhavi'de çok sevilen ve müşterilerden olumlu tepkiler alan köfteci anne, ‘Sultan'ın köftesi' ismi ile çağrılmaya başlandı. Restoran ve kafelerin şikayeti üzerine arhavi belediyesi 4 kez yerini değiştirdiğini belirten Ciniviz, bu işe keyif için girmediğini söyledi. Ciniviz ”Ben bir kadınım. Benim yaşadığım zorlukları hiç kimse yaşamadı. Sağlıklı iken sağlıksız insanın derdini hiç kimse bilemez. Ne zaman ki senin başına gelir bir olay o zaman empati kurarsınız. Ben kimsenin ekmeği ile oynamadım. Kimse de benim ekmeğim ile oynamasın. Oğlumu hayata bağlamak için mücadele veriyorum. Kimseyi kırmak istemiyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Fedakar anne hasta oğlunun tedavi masrafları için minibüste köfte satıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı